Świąteczna Paczka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas, w którym odkrywamy nasze lepsze ja i szerzej otwieramy serce na drugiego człowieka. Dzielimy się tym co mamy, by potrzebujący pomocy również mogli poczuć świąteczną atmosferę. Bywają trudne sytuacje życiowe, które często pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie – wtedy właśnie pomoc ma największy sens. W tegorocznej edycji Świątecznej Paczki Mechanika zebraliśmy 3120 złotych. Radość sprawiliśmy pięciu rodzinom. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i serce. Pamiętajmy: Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu. Dziękujemy WSZYSTKIM za okazane serce i zaangażowanie w NASZĄ WSPÓLNĄ akcję!
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślności i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzy:

DRUŻYNA ŚWIĄTECZNEJ PACZKI MECHANIKA

 

Szanowni Darczyńcy,

Jesteśmy bardzo wzruszeni Waszą postawą. W tegorocznej edycji Świątecznej paczki Mechanika pobiliśmy rekord! Zebraliśmy 5225 złotych! Dzięki Waszej hojności zakupiliśmy dla chorego Patryka odzież z ulubionymi postaciami bajkowymi. Bardzo się cieszył rozpakowując torby z podarunkami. Pomoc dotarła również do osób, które dotknięte zostały chorobą, nieszczęściami i trudną sytuacją życiową. Zgodzicie się z nami, że: Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu. Dziękujemy WSZYSTKIM za okazane serce i zaangażowanie w NASZĄ WSPÓLNĄ akcję!

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślności i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzy:

DRUŻYNA ŚWIĄTECZNEJ PACZKI MECHANIKA

Wszyscy jesteśmy Świętymi Mikołajami

Już od kilku lat chlubnym zwyczajem naszej szkoły jest zbiórka pieniędzy na „Świąteczną Paczkę”. To rodzaj akcji na miarę tej, którą znamy pod hasłem ogólnopolskiej „Szlachetnej Paczki”. My jednak zbieramy dla tych, który są blisko nas – potrzebujących uczniów naszej szkoły lub ich rodzin.

Jesteśmy niezmiernie wzruszeni, że w tym roku tak hojnie wsparliście naszą szkolną akcję „Świąteczna paczka”! Udało NAM się zebrać 4.297,30 złotych. Dzięki WASZEJ postawie mogliśmy wesprzeć ludzi, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji z uwagi na problemy zdrowotne.

Zbieraliśmy pieniądze dla Moniki, siostry jednego z naszych uczniów / kolegów, która nie tak dawno wygrała walkę z rakiem, a teraz walczy o to, aby wstać z wózka inwalidzkiego.

We wtorek, 20 grudnia, odwiedziliśmy Monikę, aby wręczyć jej uzbieraną kwotę, potrzebną na turnus rehabilitacyjny. To, co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci – śliczna, młodziutka dziewczyna (przed chorobą piękna blondynka o długich włosach) dziś walczy o powrót do normalnego życia. Na co dzień praktycznie uwięziona w pokoiku na czwartym piętrze, marzy o tym, żeby samodzielnie wyjść na podwórko. Szansą na to, że Monika kiedykolwiek będzie chodzić, są długie turnusy rehabilitacyjne i to właśnie na ten cel zbieraliśmy pieniądze.

Wsparliśmy również Dawida, ucznia pierwszej klasy ZSZ i jego brata. Obaj chłopcy chorują na raka. Ojciec odbierając pieniądze prosił ze wzruszeniem, by podziękować wszystkim za ten dar i pamięć. Mieć dwoje dzieci tak ciężko chorych to naprawdę dramat.

Pan Staszek ze łzami w oczach odebrał pieniądze i paczkę z zabawkami dla swojego chorego wnuka. Dziękuje Wam wszystkim za wsparcie i gest w imieniu swoim, córki i wnuka.

Za Waszą ogromną hojność – serdecznie dziękujemy.

Gabrysia i Bożena


Drodzy Wychowawcy,
Zgodnie z naszą tradycją corocznie organizujemy Świąteczną paczkę na szczególnie potrzebujących. W tym roku zwracamy się z prośbą o zaangażowanie w zbiórce pieniędzy na rzecz młodej dziewczyny (siostry naszego ucznia), która zmaga się z choroba nowotworową. Monika – wychowanica rodziny zastępczej – jest po operacji usunięcia nowotworu kręgosłupa – tylko częściowo, gdyż guz ulokowany jest za blisko rdzenia kręgowego i lekarze boją się podjąć ryzyka jego całkowitego wycięcia. Choroba Moniki zbiegła się z etapem uzyskania przez dziewczynę pełnoletności i po operacji, zamiast z powrotem do rodziny zastępczej, Monika trafiła do hospicjum. Utrzymuje się z renty socjalnej, która nie wystarczają na pokrycie bieżących potrzeb, a co dopiero na środki medyczne. Monika przez dłuższy okres czasu leżała obłożnie chora, w tej chwili porusza się przy pomocy balkonika (ma niedowład kończyn). Jedyną pomocą fizyczną – zakupy, sprzątanie, pomoc w poruszaniu się, ale i materialną stanowi jej brat, który codziennie po lekcjach jeździ do siostry i opiekuje się nią do późnych godzin wieczornych. Z rozmowy z opiekunem zastępczym wynika też, że chłopiec wspiera swoją siostrę finansowo – swoje kieszonkowe przeznacza na potrzeby bieżące i rehabilitacyjne siostry.
Chciałybyśmy, aby społeczność szkolna swoim gestem dała wyraz temu, że uczeń nie jest osamotniony w wysiłku o ratowanie zdrowia siostry. Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa (śmierć matki, niewłaściwa opieka pierwszej rodziny zastępczej) spowodowały, że chłopiec stracił wiarę w szczerość świata ludzi dorosłych.

Z wyrazami szacunku

Gabriela Śliwińska i Bożena Paniczek


W imieniu rodzin obdarowanych dziękuję Wam za włączenie się w tegoroczną akcję „Świątecznej paczki”. Zebraliśmy 3366,4 złotych!!! Dziękuję Gronu Pedagogicznemu, uczniom, pracownikom administracji szkoły, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu za okazanie serca. Z zebranych pieniędzy zakupiono: odzież, obuwie, środki czystości, żywność, lekarstwa. Ponadto opłacono rachunki za prąd. Tym razem pomogliście 2 rodzinom uczniów naszej społeczności – SZKOŁY. Rodzice tych uczniów ciężko zachorowali, dlatego znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki WAM mogą w radości spędzić Święta Bożego Narodzenia. Spotykając się z tymi rodzinami widziałam w ich oczach radość i wzruszenie oraz wdzięczność.
Bożena Paniczek – pedagog szkolny


Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: „Co robisz dla innych?” – Martin Luther King Jr. Składamy serdeczne podziękowania Społeczności Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki za bezinteresowną pomoc i zebranie funduszy na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla rodziny ucznia naszej szkoły, którą dotknęła tragedia – pożar, który pochłonął większość dorobku całego życia. Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe, które traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym – co jest dowodem istnienia ludzi dobrej woli, na których można polegać. Ten wielki dar serca pomoże zapewnić normalne warunki rodzinie w codziennym życiu. 17 grudnia 2013 roku świąteczne prezenty trafiły do rodziny. Kiedyś Jan Paweł II powiedział „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Są to piękne słowa, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Pomoc ludziom, a szczególnie tym nieznanym mnoży dobro i siły w naszym sercu, daje nam satysfakcję i nagrodę w postaci uśmiechu obdarowanego. To jest znacznie przyjemniejsze niż wyrzuty sumienia, że nic nie zrobiliśmy. Zwykłe „dziękuję” staje się niezwykłym słowem.


Świąteczna paczka
24 grudzień 2014

W imieniu obdarowanych rodzin składam podziękowania za okazanie serca. W tegorocznej akcji Świąteczna paczka zebraliśmy rekordową ilość pieniędzy – 3. 442 złotych! Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na zakup ciepłej odzieży, butów zimowych, chemii gospodarczej, sprzętu AGD, bonów żywnościowych, pościeli i innych przedmiotów codziennego użytku. Pomocą objęliśmy dwie rodziny uczniów naszej szkoły, które znalazły się w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej. Robiąc zakupy z członkami tych rodzin widziałam ich wzruszenie na twarzy. Świąteczna paczka to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim impuls i siła do działania, przezwyciężania beznadziejności życia codziennego i sygnał, że rodziny nie są same. Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych serdeczności i miłości świąt Bożego Narodzenia życzy „zespół Świątecznej Paczki”.